Elevii Colegiului Tehnic de Marină „Al. I. Cuza”, îndrumaţi de prof. Stere Mihai, au participat cu lucrări artistico-plastice la PROIECTUL INTERȘCOLAR „MESAJUL TĂU CONTRA  VIOLENŢEI”, organizat de Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga”, Constanta. Prin acest concurs, organizatorul doreşte să pună în valoare experienţa, creativitatea de care dau dovadă  elevii în lucrări ce reflectă activitatea de prevenire şi combatere a violenţei.   Elevii au exprimat într-o manieră artistico-plastică teme inspirate din viaţă privind combaterea violenţei:

Bălaşa Manuel Andreas, Clasa a XI-a C
calil
3. Calil Sercin Insel, Clasa a XI-a A
constantinescu
5. Constantinescu Maria, Clasa a XII-a B
irodica 2
Irodică Gabriel Ionuţ, Clasa a XII-a B
istoc
1. Iştoc Anton Eduard, Clasa a X-a D
mitache
2. Mitache Maria Andreea, Clasa a X-a D


 

By admin