Elevii Colegiului Tehnic de Marină „Al. I. Cuza”, îndrumaţi de prof. Stere Mihai, au participat cu lucrări artistico-plastice la PROIECTUL INTERSCOLAR „MESAJUL TAU CONTRA  VIOLENŢEI”, organizat de Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga”, Constanta. Prin acest concurs, organizatorul doreşte să pună în valoare experienţa, creativitatea de care dau dovadă  elevii în lucrări ce reflectă activitatea de prevenire şi combatere a violenţei.

Elevii au exprimat într-o manieră artistico-plastică teme inspirate din viaţă privind combaterea violenţei şi au obţinut următoarele rezultate:

  1. Mitache Maria Andreea, Clasa a X-a D – Premiul I
  2. Calil Sercin Insel, Clasa a XI-a A – Premiul I
  3. Constantinescu Maria, Clasa a XII-a B – Premiul I
  4. Iştoc Anton Eduard, Clasa a X-a D – Premiul II
  5. Irodică Gabriel Ionuţ, Clasa a XII-a B – Premiul III

By admin