Elevii Colegiului Tehnic de Marină „Al. I. Cuza”, îndrumaţi de prof. Stere Mihai, au participat la PROIECTUL JUDEŢEAN “CULTIVĂ-ŢI PASIUNEA!” (domeniul cultural-artistic, poziţia 20 din CAEJ nr. 4531A/ 06.12.2016), organizat de Liceul Tehnologic “Dimitrie Leonida” Constanta.

Proiectul educativ propune o metodă de educare a tinerilor printr-o formă antrenantă de explorare şi prezentare a aptitudinilor cultural-artistice, într-un cadru adecvat, în regim concurenţial. Concursul stimulează creativitatea, dezinvoltura în exprimare, inovaţia şi spiritul de competiţie, oferind elevilor de liceu atât şansa de a-şi împărtăşi experienţele cât şi cea de a deveni modele pentru cei de aceeaşi vârstă.

Elevii care au participat la cele trei activităţi ale proiectului sunt:

  1. Concursul de eseuri “Vis de adolescent”:
  2. Murat Eren, Clasa a X-a A – Premiul II
  3. Rusu Goran Ştefan, Clasa a X-a A
  4. Dobrilă Adrian, Clasa a XI-a B
  5. Concursul de creaţii plastice “Peisaj urban”:
  6. Ilie Mihnea Radu, Clasa a X-a D
  7. Bălaşa Manuel Andreas, Clasa a XI-a C
  8. Neculai Petrică Sebastian, Clasa a XI-a C
  9. Concursul de talente “Descoperă-ţi talentul!”:
  10. Pîrvulescu Gabriel Alexandru, Clasa a XI-a A – Premiul I2

By admin