Elevii colegiului nostru au participat joi, 9 noiembrie 2017, la sesiunea de comunicări științifice a elevilor, desfășurată la Școala de Maiștri Militari a Forțelor Navale „Amiral Ion Murgescu”. La această competiție, au participat, de asemenea, elevi de la Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale din Constanța, Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri a Forțelor Aeriene „Traian Vuia” din localitatea Boboc, județul Buzău, Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri a Forțelor Terestre „Basarab I” Pitești, Liceul Tehnologic de Electrotehnică și Telecomunicații Constanța, Liceul „Ovidius” Constanța și Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu” Medgidia. Secțiunile sesiunii au fost: Electronică,informatică și navigație; Armament; Mecanică și electromecanică; Științe socio-umane; Limbi străine.

Elevii de la Colegiul Tehnic de Marină „Alexandru Ioan Cuza” au obținut următoarele rezultate:

  • Frunză Andrei, Gavrilă Mihaela, Sima Robert și Bota Cătălin, Premiul al III-lea la secțiunea Socio-umane, profesor coordonator Mihai Stere;
  • Cătălina Nădrag, premiul al III-lea la secțiunea Electromecanică, profesor coordonator Florentina Filipovici;
  • Eren Murat, premiul I la secțiunea Electronică, informatică, navigație, profesor coordonator Irina Pavel.

 

By admin